tramwaj grudziadz

i

Autor: Łukasz Piekarski Przetarg ogłosił Zarząd Dróg Miejskich w Grudziądzu

Komunikacja Miejska

Sieć tramwajowa w Grudziądzu zostanie rozbudowana? Urzędnicy chcą zlecić przygotowanie projektu

2023-08-27 2:34

Zarząd Dróg Miejskich w Grudziądzu ogłosił przetarg na opracowanie kompletnej dokumentacji projektowo-kosztorysowej dla rozbudowy sieci tramwajowej. W planie są dwie nowe linie – do osiedla Mniszek i w rejonie dworca kolejowego. Szczegóły na eska.pl.

Zamówienie dotyczy dwóch nowych tras. Potencjalny wykonawca będzie musiał przygotować projekty budowlano-techniczne, dokumentację związaną z wycinkami i stałą organizacją ruchu, kosztorysy, a także uzyskać wszelkie uzgodnienia.

Pierwsze z zadań związane jest z rozbudową torów w rejonie dworca kolejowego. Tutaj przewidziano przebudowę skrzyżowań ul. Hallera i Focha, Dworcowej i Moniuszki, Dworcowej i Królewskiej. Z kolei na skrzyżowaniu al. 23 Stycznia / Piłsudskiego / Rapackiego / Focha ma powstać rondo, a na skrzyżowaniu ul. Al. 23 Stycznia/Sienkiewicza powstanie sygnalizacja.

O co chodzi z budową nowego torowiska przy ulicy Rapackiego? Będzie to odcinek o długości ok. 1 km, zakończony pętlą. Szczegóły na załączonej poniżej mapce:

mapka tramwaj

i

Autor: Zarząd Dróg Miejskich w Grudziądz Mapka

Drugie zadanie związane jest z rozbudową linii tramwajowej do osiedla Mniszek. Chodzi o budowę torowiska w ciągu ul. Konstytucji 3 Maja, Towarowej i Drogi Mazowieckiej – za pętlą Rządz do wspomnianego os. Mniszek. Powstać ma odcinek o długości 2,5 km.

petla mniszek

i

Autor: Zarząd Dróg Miejskich w Grudziądz Mapka

Termin składania ofert mija 2 października.

O wyborze zdecydują cena (60%) oraz doświadczenie głównego projektanta / koordynatora (40%). Na realizację przeznaczono 12 miesięcy - czytamy w dokumencie postępowania przetargowego.

W tym czasie wykonawca ma też uzyskać decyzję zezwalającą na realizację inwestycji drogowej (ZRID).

Sonda
Czy tramwaj do Mniszka jest potrzebny?

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl