Szymon Gurbin

i

Autor: Łukasz Piekarski Szymon Gurbin

Samorząd

Sesja inauguracyjna Rady Miejskiej w Grudziądzu. Jest nowy przewodniczący

2024-05-07 18:41

Za nami sesja inauguracyjne Rady Miejskiej w Grudziądzu nowej kadencji. Wybrany został nowy przewodniczący. To były wiceprezydent naszego miasta, Szymon Gurbin. Komentarzy posłuchacie na eska.pl.

Jest nowy przewodniczący Rady Miejskiej w Grudziądzu. Został nim dotychczasowy wiceprezydent, Szymon Gurbin. Poparło go 15 radnych, dwójka była przeciwko, a szóstka wstrzymała się od głosu.

Jako Radni, razem jesteśmy reprezentantami mieszkańców całego Grudziądza. To nasza wspólna duma i wspólna odpowiedzialność. Nie wątpię, że będziemy na tej sali świadkami dużych emocji i silnych sporów, bowiem jest to w naturalny sposób wpisane w polityczny, publiczny i samorządowy dyskurs. Starajmy się jednak wspólnie szukać tego, co nas łączy. A na pewno łączy nas Grudziądz - mówi Szymon Gurbin.

Więcej komentarzy w materiale poniżej:

Szymon Gurbin przewodniczącym Rady Miejskiej w Grudziądzu. Posłuchaj komentarzy:

Sesję poprowadził Radny Senior Michał Czepek. W pierwszej kolejności ślubowanie złożyło 23 Radnych wybranych w wyborach samorządowych 7 kwietnia. Później przyszedł czas na prezydenta Grudziądza, Macieja Glamowskiego.

Kolejna sesja w trybie nadzwyczajnym odbędzie się w najbliższy piątek, 10 maja, o godzinie 11.00 w sali 301 Urzędu Miejskiego.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl

Sedno Sprawy - Janusz Cichoń SE