gbo kasa

i

Autor: Pixabay Projekty będzie można składać elektronicznie do 14 marca

Są pieniądze na inicjatywy mieszkańców. Startuje kolejna edycja Budżetu Obywatelskiego

2021-02-19 8:57

3,3 miliona złotych przeznaczy w tym roku miasto na kolejną edycją Grudziądzkiego Budżetu Obywatelskiego. Już 1 marca rozpoczyna się nabór projektów do kolejnej edycji. Czas na podzielenie się swoimi pomysłami to dwa tygodnie.

Na realizację budżetu przewidziano w tym roku 3 miliony 330 tysięcy złotych, z czego wydzielono 600 tysięcy na projekty ogólnomiejskie oraz 60 tysięcy na projekty „miękkie”. Maksymalnie jeden projekt miejski może kosztować 250 tysięcy złotych, okręgowy 120 tysięcy złotych, a „miękki” 20 tysięcy.

Każdy z mieszkańców będzie miał możliwość złożenia jednego projektu dotyczącego zadania ogólnomiejskiego, jednego okręgowego oraz jednego tzw. zadania miękkiego. Wnioski z zadaniami okręgowymi mogą składać również wnioskodawcy, którzy nie zamieszkują danego okręgu. Bardzo się cieszę, że to mieszkańcy wskażą, czego w naszym mieście najbardziej potrzebują. Jestem ciekaw ich pomysłów. Budżet obywatelski to nasze święto demokracji i zaangażowanej obywatelskości - mówi prezydent Maciej Glamowski.

ZOBACZ TEŻ - Do Domu Towarowego Korzeniewskich w Grudziądzu wróci życie. MPGN zakupi obiekt [ZDJĘCIA, AUDIO]

gbo plakat

i

Autor: Nadesłane W tym roku na miejskie projekty przeznaczono 3,3 miliona złotych

W jaki sposób zgłosić projekt?

Projekty można dostarczać tylko w wersji elektronicznej od 1 do 14 marca za pośrednictwem systemu na stronie grudziadz.budzet-obywatelski.org. Wcześniej należy się jednak zarejestrować.

Ostateczne listy projektów, które wezmą udział w głosowaniu, zostaną opublikowane najpóźniej 1 czerwca. Głosy będzie można oddawać w formie elektronicznej – od 7 czerwca do 4 lipca. Wyniki poznamy najpóźniej 16 lipca.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Złodzieje polują na te marki samochodów | ESKA XD #016