Pożar mieszkania na Wybickiego w Grudziądzu

i

Autor: Łukasz Piekarski Pożar mieszkania na Wybickiego w Grudziądzu

Pożar w kamienicy na Wybickiego w Grudziądzu. Są dwie ofiary! [ZDJĘCIA, AUDIO]

2021-02-18 9:55

Dwie osoby nie żyją w wyniku pożaru, który wybuchł w środowy wieczór w jednej z kamienic w centrum Grudziądza. Na miejscu działało kilkanaście zastępów straży pożarnej z naszego miasta i całego powiatu.

Do tragicznego w skutkach pożaru doszło w podwórzu kamienicy przy ul. Wybickiego (obok Domu Handlowego "Orzeł", na przeciwko Zakładu Karnego). Z pomieszczeń ewakuowano trzy osoby. Dwie z nich po udzielonej reanimacji zmarły. Trzecia nie wymagała pomocy medycznej. W budynku przebywała jeszcze czwarta osoba. Opuściła mieszkanie wcześniej o własnych siłach.

Na miejscu zdarzenia pojawiło się prawie 15 wozów strażackich. W akcji udział brało kilkanaście zastępów straży pożarnej oraz jednostki OSP z całego powiatu.

ZOBACZ TEŻ - Kurtko-śpiwory dla bezdomnych w Grudziądzu. Ciepła pomoc na zimę od Marszałka [ZDJĘCIA, AUDIO]

Pożar udało się opanować. Do późnych godzin trwało dogaszane oraz oddymianie poszczególnych pomieszczeń. Obecnie trwają czynności, które mają ustalić co było bezpośrednią przyczyną pożaru.

O pożarze w centrum Grudziądza opowiada Paweł Korgol, oficer prasowy PSP w Grudziądzu. Posłuchaj:

W akcji ucierpiało także dwóch strażaków. Obaj trafili do szpitala, ale ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Tak wygląda praca pługopiaskarki