Północna Liga XC MTB

i

Autor: Damian Pieczonka 150 zawodników ścigało się na rowerach MTB po grudziądzkim Lesie świętopełka

Ruszył trzeci sezon wyścigów rowerowych MTB. Północna Liga XC swoją inaugurację miała w Grudziądzu [WIDEO, ZDJĘCIA, AUDIO]

2020-06-08 8:29

Leśnymi, krętymi ścieżkami z trudnymi podjazdami mierzyli się kolarze startujący w Północnej Lidze XC. Były upadki, konieczność zejścia z roweru i zacięta rywalizacja na kilku rundach. Zawody w Grudziądzu otworzyły z opóźnieniem tegoroczny cykl.

Rozpoczęły się zmagania w ramach Północnej Ligi XC. Pierwszy start zaplanowano trasą Singletrack Wisła oraz ścieżkami Lasu Świętopełka. Złagodzone obostrzenia związane z epidemią COVID-19 pozwalają na organizację imprez sportowych do 150 uczestników, bez udziału publiczności. Zawody według planu odbywają się po przełajowych trasach Pomorza. W tym roku imprezy będą organizowane z niewielkim wyprzedzeniem. Kolejne miejsca startu są dopinane. Zmiany spowodowane są przez sytuację epidemiczną, która pokrzyżowała plany organizatorom. Harmonogram uległ zmianie. Inaugurację przeniesiono z marca na czerwiec. Wiadomo, że zakończenie cyklu ma odbyć się jesienią ponownie w Grudziądzu.

Północna Liga XC MTB w Grudziądzu

QUIZ: Rozpoznasz polskie miasta po jednym zdjęciu? Sprawdź!

Pytanie 1 z 20
Miasto ze zdjęcia to:
Kraków
Zawody MTB w Grudziądzu