Północna Liga XC MTB

i

Autor: Urząd Miejski w Grudziądzu Planowana na marzec inauguracja Północnej Ligi XC rozpocznie się rywalizacją w Grudziądzu, 7 czerwca

Rusza Północna Liga XC. Rywalizacja rowerzystów MTB rozpocznie się w Grudziądzu

2020-06-04 11:54

Rusza trzeci sezon wyścigów rowerowych MTB. Północna Liga XC zaplanowana po przejłajowych trasach Pomorza, swoją inaugurację będzie miała w Grudziądzu. Start zaplanowano trasą Singletrack Wisła oraz ścieżkami Lasu Świętopełka. Wystartuje do 150 uczestników ale impreza odbędzie się bez udziału publiczności.

Epidemia CIVID-19 pokrzyżowała zmagania ligi MTB, która po zimowej przerwie miała powrócić na grudziądzkie ścieżki już w marcu. Na szczęście złagodzone obostrzenia pozwalają na organizację wydarzeń sportowych do 150 uczestników, ale bez udziału publiczności. Pierwsza impreza odbędzie się 7 czerwca na Osadzie Grud na osiedlu Strzemięcin oraz w Lesie Świętopełka i na Singletrack Wisła na tym osiedlu. Rowerzyści będą mieli do pokonania od 10 km (2 okrążenia) w klasie kobiet, młodzików i juniorów do 25 km (5 okrążeń) w czterech grupach wiekowych mężczyzn. Kolejne zmagania w ramach ligi odbędą się m.in. w Bydgoszczy, Chełmnie i Kwidzynie.

QUIZ Najdziwniejsze zwierzęta świata. To jeden z najtrudniejszych quizów

Pytanie 1 z 10
Samogłów to:

Dzięki sfinansowaniu organizacji wydarzenia w ramach Inicjatywy Lokalnej Grudziądz oraz zaangażowaniu inicjatorów, udział w imprezie jest bezpłatny.

Szczegóły dotyczące wydarzenia, regulamin, mapa z profilem trasy oraz zapisy na stronie wbtiming

Rozmawiamy z rekordzistą Guinnessa w trialu rowerowym