dywizjonu

i

Autor: Nadesłane / Urząd Miejski w Grudziądzu Remont ulicy rozpoczął się 5 grudnia

Rozpoczęte w grudniu prace już przerwano. Co dalej z remontem ul. Dywizjonu 303 w Grudziądzu?

2022-12-14 20:01

Remont ulicy Dywizjonu 303 w Grudziądzu wystartował 5 grudnia. Kilka dni później prace zostały wstrzymane. O powodach piszemy w artykule.

Remont ulicy Dywizjonu 303 oczekiwany był przez mieszkańców osiedla Lotnisko od bardzo dawna. Początkowo w grudziądzkim ratuszu pojawiały się z kwotami i przetargami. Ostatecznie udało się wyłonić wykonawcę i prace ruszyły 5 grudnia.

Działania robotników rozpoczęły się od rozbiórki istniejącej jezdni oraz chodników. W pierwszej kolejności dotyczą one fragmentu ulicy przy budynku Poczty Polskiej.

Pierwszy efekt prac już jest. Powstał nowy chodnik. Na kolejne efekty będzie trzeba jednak poczekać. Powód? Wykonawca przerwał remont ulicy ze względu na warunki atmosferyczne.

Remont ulicy Dywizjonu 303 w Grudziądzu - co zostanie wykonane?

Cały zakres prac obejmuje wykonanie nowych chodników, a jezdnia zyska nową nawierzchnię bitumiczną. Powstaną również nowe miejsca parkingowe, wymienione zostanie oświetlenie na takie w technologii LED, wykonana zostanie także kanalizacja deszczowa.

Docelowo wyremontowany zostanie odcinek od ulicy Kustronia do Polskich Skrzydeł. Prace mają potrwać do połowy przyszłego roku, a wykonuje je grudziądzka firma Feniks. Wartość inwestycji w całości finansowanej ze środków własnych to ponad 5,2 miliona złotych.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl

Kraków: remont ulicy Dekerta pod estakadą kolejową