vadim

i

Autor: Nadesłane / GKM Grudziądz Vadim Tarasenko (na zdjęciu po prawej)

Sport w Grudziądzu

Rosjanie zdawali żużlowy egzamin. Zabrakło zawodnika Zooleszcz GKM-u Grudziądz

2023-03-14 18:02

Emil Sajfutdinow i Artiom Łaguta zaliczyli egzamin licencyjny i mogą oficjalnie występować we wszystkich imprezach przygotowujących do sezonu. Wśród zdających zabrakło zawodnika Zooleszcz GKM-u Grudziądz, Wadima Tarasienki. Dlaczego? Odpowiedź w dalszej części artykułu.

O tym, że Wadim Tarasienko zostanie zawodnik Zooleszcz GKM-u Grudziądz informowaliśmy kilka tygodni temu - po tym jak otrzymał polskie obywatelstwo. Słowo "zostanie" odgrywa tutaj kluczową rolę. Rosjanin z polskim paszportem oficjalnie wciąż nie ma przynależności klubowej. Kontrakt z "żółto-niebieskimi" będzie mógł podpisać dopiero 25 kwietnia.

Żużlowiec bez klubu nie mógł więc podejść do egzaminu licencyjnego. Ten będzie mógł się odbyć najszybciej dzień po podpisaniu umowy z grudziądzkim klubem, czyli 26 kwietnia.

Co oznacza brak licencji dla Wadima? Do 26 kwietnia nie będzie mógł występować w żadnych oficjalnych zawodach, w tym w sparingach GKM-u. Formę będzie mógł doskonalić jedynie podczas treningów wewnątrz zespołu.

Ponadto 28-letni zawodnik nie weźmie udziału także w trzech pierwszych kolejkach nowego sezonu PGE Ekstraligi.

GKM Grudziądz spotka się z kibicami

Na piątek (24 marca) zaplanowano prezentację grudziądzkiej drużyny przed nowym sezonem. Wydarzenie dla kibiców odbędzie się w Galerii Grudziądzkiej przy ul. Konarskiego 45. Impreza będzie częścią zgrupowania integracyjno-medialnego.

W prezentacji udział zapowiedzieli wszyscy żużlowcy GKM-u, z Nickim Pedersenem i Maxem Fricke na czele. Wydarzenie poprowadzi znany z domowych meczów na H4 Kamil Morydz. Początek o godzinie 18. Wstęp wolny.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl