Zebrane podczas koncertu środki trafią do programu "SOS Ukraina".
Wychowawcy opuścili podopiecznych, bo walczą na froncie, lub ewakuowali się ze swoimi rodzinami. SOS Ukraina pilnie organizuje wolontariuszy i środki, aby zapewnić opiekę dzieciom opuszczonym przez swoich wychowawców. Finansowo wspierać ich będzie SOS Children’s Villages International oraz SOS Wioski Dziecięce w Polsce - czytamy w komunikacie zapowiadającym koncert.
Kto wystąpi przed grudziądzką publicznością?
MEGARAŻ powstał w 2014 roku w Grudziądzu. Obecny skład tworzą: Rafał Skrzypiński – gitara, wokal Marek Becherka –bas, Daniel Tomaszewski – perkusja, sampler. Muzyka zespołu to połączenie rocka alternatywnego z elementami rocka progresywnego, noise’u, post-rocka, czy nawet post-punka. MegaraŻ nie odżegnuje się od spuścizny muzycznej ostatnich dziesięcioleci, a skrajnie zróżnicowane zainteresowania muzyczne poszczególnych muzyków powodują, że słuchacz otrzymuje hybrydę dźwięków trudną do jednoznacznego skwalifikowania. Zespół spodoba się zarówno fanom NoMeansNo, Tool, Massive Atack, jak i późnego King Crimson. Muzycy wykorzystują stare lampowe wzmacniacze, ale i nowoczesną elektronikę, jak samplery i loopery, dlatego pomimo skromnego składu osobowego, często uszom słuchacza zespół przedstawia się prawie jak orkiestra Franka Zappy. MegaraŻ w 2017 roku wydał debiutancką EP-kę.
CELA NR 3 W1984 roku rozpoczynali grę w różnych zespołach: najpierw była Kaplica, później Izba Wytrzeźwień, Sherman, Zanik Pamięci, no i w końcu Cela nr 3. Zaczęły się próby, koncerty w okolicach Grudziądza i wreszcie w 1987 roku po uprzednim wysłaniu kasety z nagraniami, zakwalifikowano ich na Festiwal Muzyków Rockowych „Jarocin’87”. Co prawda na małą scenę, ale kto wtedy na to patrzył? Liczyło się, że to był JAROCIN!!!
Po Jarocinie częściej zaczęły napływać propozycje i zaproszenia. No, i zaczęło się koncertowanie po Polsce. Grali wszędzie tam, gdzie ich zapraszano. Do roku 1989 kilka razy zmieniał się skład, a w 1990 roku „z przyczyn obiektywnych” ich drogi się rozeszły. Po pięcioletniej przerwie przypadek zrządził, że spotkali się ponownie. Jak mówią: „w czasie rozmowy przy piwku” padła propozycja żeby spróbować znowu wspólnego grania. Od słowa do czynu krótka była droga i po kilku dniach zaczęli pierwsze próby. Potem już poszło z górki próby, koncerty – m.in. Punkowa Orkiestra Świątecznej Pomocy i wiele innych. Grali na jednej scenie m.in. z Guitar Gangsters, G.B.H., Angelic Upstarts, Vibrators, UK Subs oraz z wieloma bardzo dobrymi kapelami z „ich podwórka”.
Obecnie zespół cały czas pracuje nad nowym materiałem, a podczas koncertu w ramach 29 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej pomocy zagrają dla swoich fanów kilka utworów z nowej płyty, która ukaże się w tym roku.
DRUNK RIDERS - Zespół powstał w 2013 roku. Na swoim koncie mają 2 płyty długogrające – Rock’n’rollową „Born to be drunk” z 2014 i bardziej metalową „Blacklight” z 2020. Oba krążki można usłyszeć na portalach takich jak Spotify, Youtube itp.
Bilety są dostępne w kasach Teatru i Klubu Akcent.
Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]