Remont ulicy Kruszelnickiego dobiega końca

i

Autor: Paulina Mroczka

Remont ulicy Kruszelnickiego dobiega końca

2020-10-22 14:11

Od kwietnia drogowcy pracują na osiedlu Nowe Tarpno w Grudziądzu. Długo wyczekiwana inwestycja zakończy się już niebawem.

Najważniejszym aspektem remontu był mostek nad Trynką, którego stan od wielu lat pozostawiał wiele do życzenia, ponadto był jednopasmowy, co utrudniało kierowcom ruch w tym miejscu. Pierwszy przetarg ogłoszono w styczniu 2018 roku. Wykonawcę wyłoniono dopiero dwa lata później. Remont trwa od kwietnia tego roku.

Kończy się remont ul. Magnuszewskiej w Bydgoszczy

W dalszym ciągu, wjazd w ulicę Kruszelnickiego od strony Piłsudskiego jest zamknięty, na tzw. "Kapustę" można dotrzeć jedynie od strony ulicy Legionów. Główne prace dobiegły już końca. Pojawił się tam mostek w nowym wydaniu, ścieżka rowerowa, nowy chodnik oraz oświetlenie w nowoczesnej technologii ledowej. Docelowo, ulica ma wpisać się w trasę autobusu linii numer 18. Wartość robót budowlanych wynosi około 4,6 mln zł brutto.

Aby udostępnić ulicę do ruchu, Zarząd Dróg Miejskich musi otrzymać decyzje na użytkowanie obiektu. Dopiero po jej uzyskaniu, mieszkańcy będą mogli w pełni z niej korzystać. Obecnie trwają tam prace porządkowe, a oficjalne otwarcie będzie miało miejsce w najbliższych tygodniach.

Kiedyś to było, czyli powrót do przeszłości. Co było wtedy na topie?

Pytanie 1 z 12
Buty o których marzyła każda dziewczyna będąc w szkole jeszcze kilka/kilkanaście lat temu to ...