ratusz grudziadz

i

Autor: Łukasz Piekarski Postępowanie przetargowe zakończyło się 17 listopada

Remont ulicy Kościuszki w Grudziądzu. Ratusz nadal nie podpisał umowy

2022-12-16 15:05

Wciąż nie wiadomo co z remontem ulicy Kościuszki. Ponowione postępowanie przetargowe zamknięto 17 listopada. Od tego czasu grudziądzki ratusz nadal nie podpisał umowy z wykonawcą.

Kiedy rozpocznie się remont ulicy Kościuszki w Grudziądz? Aby prace ruszyły, potrzebny jest wykonawca. Z tym Urząd Miejski w Grudziądz wciąż jednak nie podpisał umowy. Dojść do tego - jak zapewnia rzecznik ratusza - ma dojść w ciągu kilku najbliższych dni.

15 grudnia wykonawca został poproszony o złożenie wszystkich dokumentów niezbędnych do podpisania umowy. Cała procedura jest już praktycznie na finiszu. Dopiero po jej podpisaniu będzie można podjąć decyzje, kiedy prace się rozpoczną - mówi Karol Piernicki, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Grudziądzu.

Przypomnijmy - do zakończonego 17 listopada postępowania przetargowego przystąpiły cztery firmy. Jedna z nich (najtańsza oferta) zmieściła się w zaplanowanym przez miasto budżecie - 10 milionach złotych. To Unitrak Sp. z o.o., które zaproponowało  9.979.019,45zł.

Remont ulicy Kościuszki - zakres prac

Przewidziano m.in.: nową jezdnię o szerokości 3,5 metra, nowe chodniki oraz miejsca parkingowe oraz przebudowana zostanie kanalizacja deszczowa. Ponadto w planach jest także zamontowanie oświetlenia w technologii LED.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl

Politycy od Kuchni - Mateusz Morawiecki