kas kujawsko pomorskie

i

Autor: Nadesłane / KAS KAS zatrzymała 14 nielegalnych automatów do gier

Usłyszeli zarzuty

Region. KAS zatrzymała 14 nielegalnych automatów do gier

2024-02-03 11:50

Funkcjonariusze z kujawsko-pomorskiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) działając wspólnie z policjantami z Komendy Powiatowej ze Świecia zlikwidowali 3 punkty z nielegalnymi automatami do gier. O szczegółach piszemy na eska.pl.

W ostatnich tygodniach funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z Torunia oraz policjanci ze Świecia przeprowadzili kontrole w dwóch lokalach w Świeciu oraz lokalu w miejscowości Nowe. Mundurowi mieli informacje, że urządzane są tam nielegalne gry hazardowe.

Funkcjonariusze zabezpieczyli 14 nielegalnych automatów, na których przeprowadzili eksperymenty w postaci gier kontrolnych. Wszystkie potwierdziły hazardowy charakter urządzeń.

Ponadto przejęli telefony komórkowe, dokumentację dotyczącą nielegalnego procederu, klucze serwisowe oraz ponad 30 tys. zł w gotówce.

Zarzuty dla podejrzanych

Śledczy z Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Toruniu przedstawili dwóm osobom zatrzymanym zarzuty prowadzenia nielegalnych gier hazardowych. Grozi im grzywna oraz kara pozbawienia wolności do lat 3.

Legalne gry na automatach hazardowych mogą być organizowane wyłącznie w ośrodkach gier, czyli w koncesjonowanych kasynach gry i salonach gier na automatach, w których organizatorem jest Totalizator Sportowy S.A. (podmiot wykonujący w tym zakresie monopol państwa). W miejscach tych zapewniona jest ochrona graczy – m. in. weryfikowany jest ich wiek, a znajdujące się tam automaty do gier muszą zapewniać prawidłowość uzyskiwania, naliczania i wypłacania wygranych.

Gdzie można zgłosić nielegalny hazard?

Najwygodniej zadzwonić pod numer 800 060 000 Krajowego Telefonu Interwencyjnego KAS lub przesłać informacje pocztą elektroniczną na adres powiadomKAS@mf.gov.pl.

W obu przypadkach informacje można zgłosić anonimowo.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl

Caroline Derpienski zdradziła, co powiedział jej Donald Trump