Przejęli narkotyki

Narkotyki nie trafią na rynek. Przejęli je "patrolowcy" z Dragacza

2024-01-31 18:17

„Patrolowcy” z Posterunku Policji w Dragaczu zatrzymali 24-letniego kierowcę fiata, przy którym znaleźli znaczną ilość środków odurzających. Jak się okazało, mundurowi zabezpieczyli ponad dwa kilogramy amfetaminy. O szczegółach piszemy na eska.pl.

Policjanci z zespołu prewencji posterunku w Dragaczu (pow. świecki), podczas patrolu miejscowości Michale, zatrzymali do kontroli drogowej kierującego fiatem doblo. Mężczyzna podczas legitymowania był nerwowy i pobudzony.

Mundurowi postanowili to sprawdzić. Znaleźli przy nim plastikowy pojemnik z białym proszkiem. Kierowca przyznał, że jest to amfetamina. To nie był jednak koniec jego problemów. Podczas przeszukania, policjanci znaleźli w jednej z półek pojazdu reklamówkę z trzema workami białej substancji, a wstępne badanie wykazało również obecność środka odurzającego w organizmie mężczyzny - informuje kom. Joanna Tarkowska, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Świeciu.

Funkcjonariusze zabezpieczyli, jak się okazało, łącznie ponad 2 kilogramy amfetaminy. 24-letni mieszkaniec powiatu świeckiego został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu, a następnie przed oblicze prokuratora.

Jest już decyzja sądu

Mężczyzna na najbliższe 3 miesiące trafił tymczasowo do aresztu. Za uczestnictwo w obrocie znaczną ilością środków odurzających oraz kierowanie pojazdem pod wpływem ich działania grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl

Walka o Edukację