szpital w Grudziądzu

i

Autor: Damian Pieczonka Fałszywy alarm! Kobieta zabrana sprzed salonu meblowego w Grudziądzu nie jest zarażona

Ratownicy w kombinezonach przed salonem meblowym w Grudziądzu. Uspokajamy! To fałszywy alarm

2020-03-10 19:39

Pogotowie zabrało kobietę z podejrzeniem koronawirusa. Akcja przed jednym z salonów meblowych w Grudziądzu nagrana została przez osoby postronne. Pani wymagała pomocy, a ratownicy zachowali wszelkie środki ostrożności. Nie ma jednak żadnych objawów wskazujących na wirusa. To efekt paniki spowodowany tym, że niedawno wróciła z Niemiec.

W mediach społecznościowych pojawił się filmik, na którym widać jak przed jednym ze sklepów w Grudziądzu są ratownicy w kombinezonach. Takie wideo dotarło anonimowo również do naszej redakcji. Na nagraniu z samochodu widać, jak ekipa pogotowia prowadzi kobietę do karetki. O informację na ten temat poprosiliśmy grudziądzki szpital. Władze miasta jak i Sanepid apelują o zachowanie zdrowego rozsądku, dbanie o higienę, a przede wszystkim o spokój. Obecnie odwoływane są imprezy masowe. Nie odbędzie się prezentacja drużyny żużlowej GKM, a mecz piłkarski Olimpii Grudziądz z Podbeskidziem Bielsko -Biała odbędzie się bez udziału widowni.

-W przypadku zajęć szkolnych i pozaszkolnych stosujemy się do zaleceń, rezygnując z wizyt i wymian w ramach współpracy międzynarodowej. Na dziś zajęcia w szkołach będą odbywały się normalnie. Władze szpitala podjęły decyzję o zakazie odwiedzin. Ograniczenie wizyt zastosują również Domy Pomocy Społecznej. Zaplanowane w naszym mieście imprezy masowe zostają odwołane. Wszystkie miejskie służby współpracują ze sobą -taki komunikat możemy przeczytać w mediach społecznościowych na profilu Macieja Glamowskiego, prezydenta Grudziądza.

W Grudziądzu nie ma jeszcze potwierdzonego przypadku koronawirusa. Do wczoraj (9.03.) od początku epidemii transportowanych było 7 osób. Wszystkich przewieziono do szpitali w Świeciu i Bydgoszczy. 4 pacjentów przyjętych na SOR, 2 w POZ, a 1 osobę prosto z domu. U żadnej do tej pory nie zdiagnozowano obecności wirusa.