zmiany druga liga

i

Autor: Pixabay PZPN zatwierdził zmiany w II lidze

PIłka Nożna

PZPN zatwierdził zmiany w II lidze. Trudniejsze zadanie dla Olimpii Grudziądz

2024-06-13 10:48

ZPN zatwierdził reformę rozgrywek II ligi. Będą baraże o utrzymanie. Czy to oznacza trudniejszą drogę dla piłkarzy Olimpii Grudziądz?

Polski Związek Piłki Nożnej na podstawie uchwały nr VI/85 z dnia 7 czerwca 2024 roku Zarządu PZPN podjął decyzję w sprawie spadków klubów z II Ligi od sezonu 2024/24. Zapadła jedna istotna, decyzja. Spaść z ligi może więcej drużyn niż dotychczas.

W niedawno zakończonych rozgrywkach z II ligi spadały cztery najsłabsze zespoły - z miejsc 15-18. W nowym sezonie - te wspomniane pozycje także będą wiązały się ze spadkiem. Ale ponadto zespoły z miejsc 13-14 rozegrają baraże o udział w II lidze w kolejnym sezonie, czyli 2025/26. Ich rywalami będą dwa zespoły wyłonione spośród wicemistrzów czterech grupy III ligi. 

Kto wywalczy bezpośredni awans na drugoligowe boiska? Będą to - tak jak dotychczas - mistrzowie poszczególnych grup w III lidze. Zespoły z drugich miejsc najpierw rozegrają dwa mecze barażowe między sobą. Ich triumfatorzy zmierzą się w decydujących barażach z drużynami z 13 i 14 miejsca w II lidze. 

Bez zmian pozostała z kolei kwestia awansu z II do I ligi. Dwa najlepsze zespoły uzyskają bezpośrednią promocję na zaplecze ekstraklasy, a zespoły z miejsc 3-6 zagrają w dwustopniowych barażach.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl

AFERA! Kupili apartamenty w WARSZAWIE, nie chcą mieszkać przy WIEŚNIACZEJ! STRASZNA NAZWA!| Komentery