Galeria zdjęć

Przysięga WOT w Grudziądzu. 90 nowych Terytorialsów w województwie kujawsko-pomorskim

2024-06-25 9:01

Grono kujawsko-pomorskich żołnierzy Obrony Terytorialnej powiększyło się o nowych żołnierzy. Za nami przysięga WOT w Grudziądzu. Na eska.pl zobaczycie galerię zdjęć z tego wydarzenia.

Blisko 70% z nich stanowią uczestnicy 16-dniowego poligonowego szkolenia podstawowego, pozostali to żołnierze rezerwy, którzy ukończyli 8-dniowe szkolenie wyrównawcze. Dla tych pierwszych była to pierwsza w życiu styczność ze środowiskiem wojskowym. Blisko 1/3 nowych żołnierzy stanowią kobiety.

W sobotnie przedpołudnie 22.06. br. na placu apelowym 83 batalionu lekkiej piechoty z Grudziądza żołnierze złożyli Ojczyźnie oraz Narodowi Polskiemu uroczyste przyrzeczenie.

Uroczystość stanowiła zwieńczenie intensywnego i wymagającego 16 – dniowego poligonowego szkolenia podstawowego. Podczas uroczystości Dowódca 8. K-PBOT płk Marcin Dojaś wręczył listy gratulacyjne żołnierzom wyróżniającym się podczas szkolenia podstawowego. Wydarzenie uświetniła uroczysta defilada wszystkich pododdziałów biorących w nim udział.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl

Wywiad z Mike'em Portnoyem | ESKA ROCK