ratusz stan miasta

i

Autor: Radio ESKA Dyskusja odbędzie się na sesji 22 czerwca

Przygotowano Raport o Stanie Grudziądza za 2021 rok. Mieszkańcy mogą przyłączyć się do dyskusji

2022-06-07 15:03

Informacje o inwestycjach, budżetowe analizy i podsumowania. Urząd Miejski – jak co roku w czerwcu – przygotował Raport o Stanie Miasta 2021. Na sesji Rady Miejskiej, zaplanowanej na 22 czerwca, odbędzie się nad nim debata.

Raport przygotowywany jest na podstawie ustawy o samorządzie gminnym. W Grudziądzu tworzy się go od czterech lat.

Zawiera wymagane podsumowanie działalności Prezydenta w kwestiach: polityk, programów i strategii, realizacji uchwał Rady Miejskiej oraz Budżetu Obywatelskiego - informuje Karol Piernicki, rzecznik grudziądzkiego ratusza.

Mieszkańcy Grudziądza zabiorą głos? Trzeba spełnić kilka wymagań

Nad raportem radni pochylą się na czerwcowej sesji. Do debaty mogą przyłączyć się również mieszkańcy Grudziądza. Co trzeba zrobić, żeby wziąć aktywny udział w sesji?

Mieszkaniec, który chciałby zabrać głos w debacie, musi złożyć do Przewodniczącego Rady Miejskiej pisemne zgłoszenie, poparte podpisami 50 osób, co regulują przepisy prawa. Zgłoszenie musi być złożone najpóźniej w dniu poprzedzającym dzień, na który zwołana została sesja, czyli do 21 czerwca - dodaje przedstawiciel Urzędu Miejskiego w Grudziądzu.

Mieszkańcy są dopuszczani do głosu według kolejności otrzymania przez Przewodniczącego Rady Miejskiej zgłoszenia. Liczba mieszkańców mogących zabrać głos w debacie wynosi 15.

Po zakończeniu debaty Rada Miejska przeprowadzi głosowanie nad udzieleniem Prezydentowi wotum zaufania.

Gdzie przeczytać Raport o stanie Miasta za 2021 rok?

Pełny dokument dostępny jest na stronie Urzędu Miejskiego w Grudziądzu. Znaleźć go można pod tym LINKIEM. Z kolei formularz zgłoszeniowy dostępny jest TUTAJ.

Sesja, podczas której będą rozstrzygały się losy absolutorium dla prezydenta Grudziądza, Macieja Glamowskiego odbędzie się 22 czerwca o godzinie 11.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Express Biedrzyckiej - Jan Grabiec: PiS pisze scenariusz na katastrofę, a nie na wychodzenie z kryzysu