portowa Grudziądz

i

Autor: Nadesłane/Urząd Miejski w Grudziądzu Cała inwestycja gotowa będzie w przeciągu sześciu tygodni

Przy ulicy Portowej ma zrobić się zielono i atrakcyjnie. Powstanie tam tzw. strefa relaksu

2021-10-22 15:16

Skwer przy ulicy Portowej w Grudziądzu już niebawem może zyskać nowe oblicze. Pierwsze prace już się rozpoczęły. Na początek postawiono kilka drewnianych leżaków. Inwestycja kosztować będzie łącznie blisko pół miliona złotych.

Kolejne elementy upiększające ulicę Portową pojawią się w najbliższych tygodniach.

Pojawi się plac zabaw skomponowany wokół takiego elementu jaki będzie statek piracki, który wygląda jakby zostać wyrzucony na mieliznę. Będą ponadto też dwie trampoliny ziemne, kilka jeszcze innych elementów zabawowych - opowiada Izabela Piwowarska, dyrektor Miejskiego Ośrodka Rekreacji i Wypoczynku. 

ZOBACZ TEŻ - Powstanie nowy przystanek przy ul. Warszawskiej

Przy skwerze powstanie także siłownia plenerowa, pojawią się ławki i stoły do grania w szachy. Nie zabraknie również licznej zieleni.

Drzewa, których zaplanowano na tym etapie będzie 53. Liczymy, że dadzą one nam cień. Liczne trawy, byliny. Będzie tam posadzonych kilka tysięcy tych roślin. 440 grabów, z których powstanie żywopłot oddzielający ten teren od ulicy - dodaje szefowa MORiW-u.

Cały teren zagospodarowany ma zostać w przeciągu sześciu tygodni. Pracownicy MORiW-u obawiają się jednak aktów wandalizmu.

Zawsze obawiamy się o ewentualne zniszczenia. Wychodzimy jednak z założenia, że nie można tylko na to patrzeć. Trzeba działać i robić takie miejsce dla mieszkańców, którzy nie myślą o niszczeniu dobra wspólnego - kończy Izabela Piwowarska.

Ile to będzie kosztowało? Zadanie z GBO „Budowa siłowni zewnętrznej ze strefą relaksu” o wartości 70 tysięcy złotych oraz „Zagospodarowanie nabrzeża nadwiślańskiego poprzez utworzenie miejsc rekreacji” o wartości 411 771 złotych

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Mata - Patoreakcja [SEKRETY] | ESKA XD - Ale to już było! #34