przetarg grudziadz

i

Autor: Nadesłane Zakup nowych tramwajów to część modernizacji sieci i torowiska

Przetarg na tramwaje zakończony! Która firma dostarczy nowy sprzęt do Grudziądza? [AUDIO]

2021-02-27 18:31

Zakończył się przetarg na zakup i dostawę czterech niskopodłogowych bądź częściowo niskopodłogowych tramwajów wraz z dźwigiem do ich wkolejenia. Najkorzystniejszą ofertę, w wysokości 23 324 250,15 zł, złożyła firma Modertrans z Poznania.

Zgodnie ze specyfikacją zamówienia nowy tramwaj ma mieścić co najmniej 175 osób. W tramwaju ma się znaleźć minimum 30 miejsc siedzących. Niskopodłogowy tramwaj ma być przystosowany do potrzeb osób starszych i niepełnosprawnych.

Zamówienie jest częścią zadania „Przebudowa infrastruktury tramwajowej dla potrzeb transportu publicznego w Grudziądzu” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego programu operacyjnego województwa kujawsko-pomorskiego na lata 2014–2020 - mówi Natalia Granica z grudziądzkiego ratusza.

ZOBACZ TEŻ - Ruszyła modernizacja sieci tramwajowej w Grudziądzu. Są utrudnienia, a będą większe [AUDIO]

Łączna wartość wspomnianej inwestycji, wraz z kompleksową przebudową sieci tramwajowej na odcinku od al. 23 Stycznia do Pętli na osiedlu „Rządz” wynosi 144,9 mln zł. Nowe wozy tramwajowe mają zostać dostarczone do Grudziądza do końca czerwca 2022 roku.

O przetargu na tramwaje mówi Natalia Granica z grudziądzkiego ratusza. Posłuchaj:

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Żyła mistrzem świata!