kajaki grudziadz

i

Autor: Pixabay

Przepłyną kajakiem dookoła Rudnika. W pierwszy weekend sierpnia

2022-07-29 13:23

Kolejną imprezą dla sympatyków pływania kajakiem organizuje Miejski Ośrodek Rekreacji i Wypoczynku w Grudziądzu. To będzie kolejny już w tym roku spływ pod nazwą „Kajakiem dookoła Rudnika”. Impreza odbędzie się 7 sierpnia (niedziela).

Podczas trwającego około 2 godzin spływu o długości około 7 km przewodnik pokaże uczestnikom najciekawsze miejsca Jeziora Rudnickiego.

Będą to miejsca lęgowe ptactwa, rzadkie okazy roślin wodnych, najgłębsze miejsce na jeziorze oraz opowie o zatopionym samolocie Luftwaffe - przekazują pracownicy MORiW w Grudziądzu.

Spływ rozpocznie się o godz. 10.00 z Plaży Miejskiej nad Jeziorem Rudnickim Wielkim, spod wypożyczalni sprzętu pływającego. Wpisowe wynosi 15 zł od osoby.

W jaki sposób zapisać się na spływ w Grudziądzu?

Zapisać się można na jeden z trzech możliwych sposobów. Po pierwsze on-line – w UWAGACH należy dopisać imię i nazwisko uczestnika spływu. Po drugie telefonicznie pod nr tel. 56 46-123-18. Po trzecie osobiście w biurze Informacji Turystycznej.

W przypadku rezerwacji na kajak 3-osobowy, rower wodny bądź łódkę konieczny jest wcześniejszy kontakt z biurem IT - czytamy dalej w komunikacie MORiW.

Liczba miejsc ograniczona jest liczbą sprzętu pływającego. Do dyspozycji uczestników pozostaje: 25 kajaków 2 osobowych oraz 2 kajaki 3 osobowe, 10 rowerów wodnych oraz 3 łodzie.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Październikowy spływ kajakowy Kłodawką