dzien strazaka

i

Autor: Łukasz Piekarski Znacząca część uroczystości odbyła się na Rynku Głównym w Grudziądzu

Uroczystości

Przemówienia, nagrody, akt erekcyjny. Dzień Strażaka w Grudziądzu

2023-05-12 15:49

Były odznaczenia, awanse i nagrody. Na Rynku Głównym odbyły się grudziądzkie obchody Dnia Strażaka. Uroczystość połączono z wmurowaniem pod nową komendą - aktu erekcyjnego.

Uczestnicy zgromadzili się wpierw w Bazylice św. Mikołaja Bpa, skąd – po uroczystej Mszy św. – udali się na uroczysty apel na Rynku.

Dzisiejsze uroczystości przejdą do historii naszej, grudziądzkiej komendy, a także całego miasta - mówi Robert Gutowski, komendant miejski PSP w Grudziądzu.

Strażacy żyją w stanie gotowości do podjęcia walki z niebezpiecznymi żywiołami. Czynią to z narażeniem życia wszędzie tam, gdzie występuje zagrożenie dla innych ludzi oraz ich mienia – dodaje prezydent Maciej Glamowski.

Dzisiejsze obchody były wyjątkowe, gdyż połączono je z wmurowaniem aktu erekcyjnego i kamienia węgielnego pod budowę nowej Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Grudziądzu.

Powołanie ochotniczej straży pożarnej w Grudziądzu miało miejsce 12 lutego 1876 roku. Statut zaś został zatwierdzony przez magistrat 30 maja 1876 roku.

Obchody Dnia Strażaka w Grudziądzu. Posłuchaj relacji:

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl