Witold Pilecki

i

Autor: Wikipedia

Historia

Pokazy filmu oraz spotkanie z autorami. W Grudziądzu przypomną narodowych bohaterów

2023-05-12 14:48

Będą wspominali postacie, które walczyły za wolność ojczyzny. Cztery spotkania z projekcją filmów patriotycznych organizuje stowarzyszenie Semper Fidelis Grudziądz. Na początek tematem będzie życie i działalność rotmistrza Witolda Pileckiego.

Chcą ocalić od zapomnienia bohaterów, którzy zginęli za ojczyznę. Stowarzyszenie Semper Fidelis w Grudziądzu organizuje cykl czterech spotkań z projekcją patriotycznych filmów. Wstęp na każde będzie wolny.

Cel jest taki, żeby zapoznać grudziądzan lub przypomnieć im bohaterów, którzy kiedyś walczyli za ojczyznę - mówi Roman Sarnowski ze Stowarzyszenia Semper Fidelis Grudziądz. 

Dwie pierwsze spotkania będą dotyczyły rotmistrza Witolda Pileckiego.

Urodził się w maju i w maju został także zamordowany. Chcemy o nim pamiętać. W czerwcu będziemy mieli kolejny film. Tym razem tematem będzie ucieczka rotmistrza z Auschwitz - dodaje nasz rozmówca.

Oba spotkania odbędą się w maju i w czerwcu. Pozostałe – dwie projekcie filmów powrócą po wakacyjnej przerwie.

Mówi Roman Sarnowski ze Stowarzyszenia Semper Fidelis Grudziądz. Posłuchaj:
plakat pilecki

i

Autor: Nadesłane / Semper Fidelis Grudziądz Oficjalny plakat wydarzenia

Pierwsze spotkanie z filmem o Witoldzie Pileckim zaplanowano 17 maja w Bursie Caritas przy ul. Chełmińskiej (Grudziądz). Początek o godzinie 17. Wstęp wolny.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl