olimpia wygrana

i

Autor: Olimpia Grudziądz Olimpia ostatni raz w Grudziądzu wygrała w listopadzie 2019 roku

Przełamanie piłkarzy Olimpii w Grudziądzu! "Biało-zieloni" lepsi od Motoru Lublin [AUDIO]

2021-02-27 17:20

Piłkarze grudziądzkiej Olimpii po ponad roku w końcu odnieśli zwycięstwo na własnym stadionie. Zespół prowadzony przez trenera Zbigniewa Smółkę ograł na Piłsudskiego 14 Motor Lublin 1:0. Zwycięską bramkę dla "Biało-zielonych" zdobył Jose Embalo.

Olimpia Grudziądz do tego meczu podchodziła z jednym marzeniem. Przełamać się po ponad roku niemocy na własnym stadionie. Goście z kolei chcieli przerwać nie najlepszą passę wyjazdowych spotkań z rundy jesiennej (wygrali tylko jedno).

W pierwszej połowie gra przede wszystkim toczyła się w środkowych strefach boiska. Przełożyła się to na okazje podbramkowe, których było jak na lekarstwo. Nieliczną zmarnował Jose Embalo, który strzałem głową z 7 metrów nie zdołał pokonać bramkarza przyjezdnych.

ZOBACZ TEŻ - Olimpia pozyskała nowego bramkarza. Sebastian Szabłowski trafił do Grudziądza!

Po zmianie stron, fragmentami nieco odważniej zaczęli poczynać sobie piłkarze grudziądzkiego zespołu. Olimpia częściej dochodziła do sytuacji bramkowych. Jedną z nich w 77' minucie po indywidualnej akcji wykorzystał wspomniany wcześniej Embalo.

"Biało-zieloni" zdołali ostatecznie dowieźć skromne zwycięstwo do ostatniego gwizdka arbitra. Była to pierwsza od listopada 2019 roku wygrana Olimpii na stadionie przy Piłsudskiego 14!

Olimpia: 33. Nikodem Sujecki - 25. Damian Ciechanowski, 66. Piotr Witasik, 32. Robert Obst, 17. Szymon Jarosz, 3. Bartosz Widejko (77, 7. Najim Romero) - 20. Grzegorz Płatek (67, 8. Mikołaj Gabor), 19. Grzegorz Gulczyński, 70. Marko Zawada (60, 14. Patryk Leszczyński), 11. Omid Popalzay (60, 23. Michał Graczyk) - 10. José Embaló.

Motor: 15. Sebastian Madejski - 26. Michał Król, 51. Rafał Grodzicki, 14. Maksymilian Cichocki, 5. Michał Bogacz - 17. Filip Wójcik (67, 77. Piotr Ceglarz), 7. Sławomir Duda (83, 8. Dawid Pakulski), 6. Tomasz Swędrowski, 10. Rafał Król, 11. Paweł Moskwik (83, 16. Leszek Jagodziński) - 9. Krzysztof Ropski (67, 99. Daniel Świderski).

Olimpia po tej wygranej minimalne przesunęła się w ligowej tabeli. Obecnie "Biało-zieloni" zajmują 17 pozycję (nadal zagrożoną spadkiem do trzeciej ligi). Kolejny mecz podopieczni trenera Smółki rozegrają już 6 marca. Ponownie na stadionie w Grudziądzu zagrają z Bytovią Bytów.

Piłkarze Olimpii o meczu z Motorem Lublin

O meczu z Motorem Lublin mówi Grzegorz Płatek z Olimpii Grudziądz. Posłuchaj:
O meczu z Motorem Lublin mówi Damian Ciechanowski z Olimpii Grudziądz. Posłuchaj:

Spełnione marzenie

Ostatni raz grudziądzanie ze zwycięstwa na własnym stadionie cieszyli się w listopadzie 2019 roku. Wówczas - jeszcze na pierwszoligowych boiskach - Olimpia po emocjonującym meczu pokonała Zagłębie Sosnowiec 2:1. Bramki dla "Biało-zielonych" zdobywali Lukas Duriska oraz Omran Haydary. Od tamtego czasu maksymalnym wynikiem osiąganym przez Olimpię przy Piłsudskiego 14 był remis.

Wygrana na własnym stadionie była marzenie i udało się je spełnić od razu - powiedział na pomeczowej konferencji prasowej trener Olimpii, Zbigniew Smółka.

W spotkaniu z mediami po spotkaniu Olimpii z Motorem udział wzięli szkoleniowcy obydwu ekip: Marek Saganowski (Motor) oraz Zbigniew Smółka (Olimpia).

Poniżej wypowiedzi szkoleniowców:

Konferencja prasowa po meczu Olimpia Grudziądz - Motor Lublin. Posłuchaj:

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Gwiazdy, które siedziały w więzieniu | ESKA XD #17