lodowisko moriw

i

Autor: MORIW Grudziądz Lodowisko w ostatnich dniach przegrywa z pogodą

Problemy z lodowiskiem w Grudziądzu. Przeszkadza wysoka temperatura i niekorzystna pogoda

2023-01-04 16:48

Wysokie temperatury utrudniają działalność grudziądzkiego lodowiska. Na przełomie 2022 i 2023 roku odnotowywaliśmy miejscami nawet 12-13 stopni na plusie. Jesienno-wiosenna aura spowodowała, że miejska ślizgawka nie zawsze była czynna dla mieszkańców.

Bywają dni, że łyżwy trzeba odłożyć na półkę. Wysokie temperatury, które występują w niemal całej Polsce sprawiają spore problemy grudziądzkiej ślizgawce. Miejskie lodowisko nie zawsze może być otwarte dla mieszkańców.

Wysokie temperatury, które panowały od kilku dni praktycznie uniemożliwiały nam otwarcie lodowiska dla klientów każdego dnia. Zbyt wysoka temperatura po prostu rozpuszcza nam taflę lodu - mówi Izabela Piwowarska z Miejskiego Ośrodka Rekreacji i Wypoczynku w Grudziądzu. 

Im cieplejsza pogoda na zewnątrz, tym potrzeba większej energii do mrożenia lodowej tafli. A to niesie za sobą kolejne koszty.

W tej chwili agregat rozkręcony jest na maksymalną moc. Już bardziej nie możemy chłodzić, a i tak nie ma odpowiedniego efektu. W związku z tym rzeczywiście w tej chwili ponosimy duże koszty zużycia energii elektrycznej - dodaje szefowa ośrodka.

Spoglądają w prognozy pogody

Obecnie administratorzy lodowiska analizują prognozy pogody na najbliższe dni. Ta wydaje się, że w przeciągu tygodnia powinna ponownie być - bardziej zimowa niż dotychczas.

Zapowiadane są powroty zimowej aury i mam nadzieję, że to pomoże nam tę taflę z powrotem mocno zmrozić. Jeśli natomiast taka sytuacja z wysokimi temperaturami miałaby się powtórzyć, wówczas będziemy rozważali skrócenie tegorocznego sezonu lodowiska - informuje Izabela Piwowarska.

Lodowisko nieczynne było m.in. w drugie święto (26 grudnia) oraz na początku bieżącego tygodnia. Dzisiaj również MORiW na facebooku poinformował, że mieszkańcy nie będą mogli korzystać z tafli.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl

Disco on ice przyciąga na kryte lodowisko w Nowym Sączu tłumy