tenis olimpia

i

Autor: Pixabay Olimpia-Unia Grudziądz ma obecnie pięć zwycięstw

Mistrz zagra z byłym mistrzem. Czas na zaległy mecz Olimpii-Unii Grudziądz z Bogorią!

2023-01-04 12:26

Po przerwie do ligowej rywalizacji powracają tenisiści Olimpii-Unii. Grudziądzanie już dzisiaj (4 stycznia) zmierzą się we własnej hali z Bogorią Grodzisk Mazowiecki. Aktualny mistrz Polski zajmuje obecnie trzecie miejsce w tabeli Superligi. Olimpia jest dziesiąta.

W historii LOTTO Superligi nie ma bardziej utytułowanych klubów. Dartom Bogoria zdobył złote medale w 2010 roku, a później w 2012, 2014, 2017, 2019 i 2022 roku. Z kolei Olimpia-Unia triumfowała w 2011, 2013, 2015 i 2016 roku. Następnie klub przeniesiono do Gdańska, a z niższych lig awans wywalczyły rezerwy grudziądzkiego zespołu.

Aktualnie Bogoria Grodzisk Mazowiecki to mistrz Polski, który w ligowej tabeli Superligi zajmuje obecnie trzecie miejsce. Z kolei Olimpia-Unia jest dziesiąta z dorobkiem pięciu wygranych spotkań.

Grudziądzanie w dzisiejszym meczu wystąpią w najsilniejszym zestawieniu. Tego samego nie można powiedzieć o gościach z Grodziska Mazowieckiego.

Bogoria ma bardzo silny skład, ale panuje tam szpital. Najprawdopodobniej nie zagra z nami ich najlepszy zawodnik, czyli Panagiotis Gionis. Po poważnej kontuzji jest Marek Badowski, który w tym sezonie nie zagrał jeszcze ani jednego pojedynku - mówi Jerzy Wilmański, wiceprezes Olimpii-Unii.

Marek Badowski - zgodnie z zapowiedzią trenera Bogorii, Tomasz Redzimskiego - ma znaleźć się w dzisiejszym składzie na mecz w Grudziądzu. Nie wiadomo jednak, czy wystąpią. Poza nim w kadrze będą również: Miłosz Redzimski, Michał Gawlas oraz Jacek Mitas. Szczególnie postać pierwszego z nich zasługuje na uwagę. Młody Redzimski nie przegrał w tym sezonie jeszcze ani jednego pojedynku!

Z kolei Olimpia-Unia po 10 rozegranych przez siebie spotkaniach zajmuje ostatnie, bezpieczne miejsce w tabeli Superligi. W tym sezonie z tenisowej elity spadają aż cztery zespoły.

Na razie takim murowanym kandydatem do spadku jest zespół z Rzeszowa. Później o te bezpieczne miejsca powalczą naprawdę dobre drużyny. Każda z nich ma w swoim składzie obcokrajowca - dodaje działacz grudziądzkiego zespołu.

Początek dzisiejszego spotkania z Bogorią o godzinie 18. Wstęp na mecz jest bezpłatny.​

Mecz będzie transmitowany w sieci.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl