policja prędkość

i

Autor: Nadesłane / KMP w Grudziądzu Policjanci z Grudziądza sprawdzali prędkość kierowców

Na sygnale

Prędkość wciąż problemem kierowców z Grudziądza. Posypały się mandaty

2023-09-01 16:09

Policjanci grudziądzkiej "drogówki" zintensyfikowali swoje działania w kierunku rozliczania kierujących pojazdami, którzy nie stosują się do ograniczeń prędkości. Zdecydowana większość zatrzymanych została ukarana mandatami.

Wakacje dobiegają końca. To między innymi czas masowego powrotu do domu. Z tego powodu mundurowi częściej przeprowadzają kontrole na drogach. Nie inaczej jest w Grudziądzu.

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Grudziądzu skontrolowali  w ostatnich dniach 112 kierowców.

61 z nich popełniło wykroczenie w ruchu drogowym, z czego aż 51 to przekroczenie dopuszczalnej prędkości jazdy - przekazuje Iwona Czarnecka z KMP w Grudziądzu.

W ostatnich dniach w Grudziądzu intensywnie padał deszcz. Mokra nawierzchnia nie zmobilizowała kierowców do zdjęcia nogi z gazu.

Przecież to prędkość i często zmienne warunki atmosferyczne są przyczynami wielokrotnie tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych. Apelujemy o rozsądek i bezpieczną jazdę - dodaje policjantka.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl

Radiowóz zaczął wyprzedzać, sekundy dzieliły ich od tragedii