Kacper Pludra

Autor: Łukasz Piekarski / GKM Grudziądz Kacper Pludra

Żużel

Poznaliśmy Młodzieżowego Mistrza Polski! Jak w Lublinie wypadli juniorzy GKM-u Grudziądz?

2023-08-31 7:34

Za nami finał Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostw Polski na żużlu. Na torze w Lublinie zgodnie z oczekiwaniami triumfował Bartłomiej Kowalski. W gronie zawodników z Grudziądza - zdecydowanie najlepiej wypadł Kacper Pludra, który był blisko medalu.

Z lubelskich zawodów wycofał się junior Polonii Bydgoszcz, Wiktor Przyjemski. Pod jego nieobecność po złoty medal sięgnął młodzieżowiec Sparty Wrocław, Bartłomiej Kowalski. Srebrny medal wywalczył dość nieoczekiwanie Bartosz Bańbor, a brąz Damian Ratajczak. O układzie podium decydował bieg dodatkowy, w którym startował także reprezentant GKM-u, Kacper Pludra. Zajął on jednak ostatniej miejsce - co przełożyło się na piątą lokatę w całych zawodach.

W Lublinie startował również inny zawodnik "żółto-niebieskich", Jan Przanowski. Junior GKM-u w czterech startach wywalczył dwa oczka i zajął ostatecznie 16 miejsce.