siatkówka

Autor: Pixabay Polska siatkówka

Siatkówka

Młode siatkarki z Grudziądza grały na Mistrzostwach Świata. Jak wypadła nasza kadra

2023-08-29 17:47

Od połowy sierpnia trwały mistrzostwa świata siatkarek do lat 21 w Meksyku. W "biało-czerwonej" kadrze występowały dwie zawodniczki, które wywodzą się z grudziądzkich klubów. To Amelia Senica i Natalia Bandurska.

Polki turniej rozpoczęły od efektownej wygranej z Argentyną 3:0. W kolejnych dwóch spotkaniach fazy grupowej "biało-czerwone" przegrywał: najpierw z Chinkami 0:3, a później z Serbkami 1:3. Wówczas okazało się, że dla naszej reprezentacji pozostaje w Meksyku walka o dalsze pozycje.

W fazie pucharowej Polki na początku rywalizowały z Tajlandią i wygrały 3:0. Później zmierzyły się z Egiptem - tutaj także triumf bez straty seta i ponownie z Argentyną - rywalki zrewanżowały się "biało-czerwonym" i tym razem wygrały 3:0.

W ostatnich dwóch spotkaniach Polki najpierw przegrały z Holandią 0:3, a później w starciu o 11. lokatę mistrzostw pokonały Kubę 3:1.

W kadrze narodowej Polski do lat 21 wystąpiły dwie zawodniczki, które wywodzą się z grudziądzkich klubów. To Amelia Senica ze Stali Grudziądz oraz Natalia Bandurska z Kosetu Grudziądz.

Z kolei w mistrzostwach Europy rywalizuje seniorska kadra pań. Polki już jutro o godzinie 17 zmierzą się w 1/4 finału z Turcją.