pozar forteczna grudziadz

i

Autor: Nadesłane W kamienicy przy ulicy Fortecznej wybuchł groźnie wyglądający pożar

Pożar w kamienicy przy Fortecznej w Grudziądzu. Płomień wydobywał się z okna [ZDJĘCIA]

2021-12-13 20:57

W jednym z mieszkań przy ulicy Fortecznej wybuchł groźny pożar. Na miejscu pracowało 11 zastępów strażaków oraz druhowie z okolicznych jednostek OSP. Mamy informacje o osobach poszkodowanych.

W mieszkaniu na drugim piętrze, gdzie wybuchł pożar znajdowała się jedna osoba. Początkowo była na miejscu pod opieką strażaków i ratowników medycznych. Podawany był jej np. tlen. Ostatecznie zdecydowano się zabrać ją do szpitala.

Na miejsce zadysponowano 11 zastępów straży pożarnej z obydwu jednostek z Grudziądza oraz OSP Szynych, Ruda, Wielki Wełcz oraz OSP Grudziądz.

Straty w mieszkaniu, w którym wybuchł pożar są ogromne. Lokal praktycznie nie nadaje się do ponownego zamieszkania. W trakcie akcji gaśniczej ucierpiały także sąsiednie mieszkania na tym samym piętrze. Lokatorów z nich również ewakuowano. W ich przypadku nie było potrzebnej pomocy medycznej.

Ogień, który wcześniej wydobywał się z okien, został ok godziny 21 opanowany. Większość wozów strażackich wróciła wówczas do bazy. Sama akcja trwała jeszcze przez kilkanaście minut. Na miejscu pojawili się także przedstawiciele administratora obiektu, czyli Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Nieruchomościami

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl