straz grudziadz

i

Autor: Łukasz Piekarski Prace zgodnie z harmonogramem powinny zakończyć się w 2024 roku

Powstanie nowa komenda dla grudziądzkich strażaków. Podpisano umowę na I etap prac

2022-10-15 0:15

Coraz bliżej przeprowadzki grudziądzkich strażaków. W piątek (14 października) podpisana została umowa na I etap prac przy budowie nowej komendy. Wykonawcami inwestycji będą firmy z Golubia-Dobrzynia i Włocławka.

Budowa została podzielona na dwa etapy. To ze względu na koszty. Ten pierwszy objąć ma 80 procent całej inwestycji.

To będzie stan surowy zamknięty i cała instalacja bez urządzeń końcowych. Musieliśmy nieco ciąć koszty. Zdajemy sobie sprawę z tego, jaka jest obecnie sytuacja na rynku budowlanym. Chcemy zmieścić się w zaplanowanym budżecie 21 milionów złotych - mówi Robert Gutowski, Komendant Miejski PSP w Grudziądzu.

Prace ruszą w najbliższych tygodniach. Potrwają aż do 2024 roku. Później najprawdopodobniej konieczne będą kolejne środki finansowe na dokończenie całej inwestycji.

Potrzebne później pieniądze zdobędziemy. Zrobimy wszystko, żeby ta inwestycja zakończyła się sukcesem. Po naszych analizach wszystkich komend i potrzeb uznaliśmy, że ta w Grudziądzu musi powstać w pierwszej kolejności. Remont starych pomieszczeń byłby zbyt kosztowny i nieopłacalny - dodaje Jacek Kaczmarek, Komendant Wojewódzki Straży Pożarnej.

Nowa komenda grudziądzkich strażaków będzie mieściła się u zbiegu ulic Łyskowskiego i Karabinierów.​ Znajdą się w niej m.in. nowoczesne sypialnie, kuchnie, duży garaż na sprzęt. Inwestycja będzie realizowana w ramach "Programu modernizacji Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej i Służby Ochrony Państwa na lata 2022-2025".

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: eska@grudziadz.pl

Schrony i bunkry we Wrocławiu. W nich się schowamy w razie wojny ?