willa zabytek grudziadz 1

i

Autor: Nadesłane W budynku przy ul. Armii Krajowej ma w przyszłości znaleźć się Liceum Plastyczne

Powstała koncepcja na zagospodarowanie willi Victoriusa! Zobacz pierwsze wizualizacje [AUDIO]

2021-03-12 10:59

Miasto ma koncepcję na zagospodarowanie zabytkowej Willi Victoriusa. Budynek nieodpłatnie został przejęty przez grudziądzki samorząd pod koniec ubiegłego roku. Docelowo, w przyszłości swoją siedzibę ma mieć tam Liceum Plastyczne.

Powstało opracowanie koncepcji zagospodarowania obiektu zlokalizowanego przy ul. Armii Krajowej. Ten piękny, zabytkowy budynek odzyska swój dawny blask, a w jego wnętrzu swoje artystyczne skrzydła rozwinie młodzież z Liceum Plastycznego.

Mamy ambicję rozwinięcia „Plastyka” w świetną szkołę artystyczną. Jest to nawiązanie do słynnej Pomorskiej Szkoły Sztuk Pięknych Wacława Szczeblewskiego, która w okresie międzywojennym kształciła elitę artystyczną Grudziądza i regionu. Myśląc o rozwoju naszego miasta trzeba pamiętać, że Grudziądz zasługuje też na inwestowanie w swoją intelektualną sferę – podkreśla prezydent Maciej Glamowski.

ZOBACZ TEŻ - Zabytkowa willa Victoriusa przejęta przez miasto! Co czeka zrujnowany budynek? [AUDIO]

Powstała koncepcja zagospodarowania przedstawia szereg prac, które miałyby przywrócić dawny blask zabytkowej willi. 

W wyremontowanym, dwupiętrowym budynku zaplanowano kilka sali dydaktycznych. Na potrzeby uczniów powstaną m.in. pracownia fotograficzna, sala do rysunku, ekspozycji czy rzeźby. Projekt zakłada również zainstalowanie windy - mówi Natalia Granica z Urzędu Miejskiego.

willa zabytek grudziadz 2

i

Autor: Nadesłane Na razie nie wiadomo skąd miasto weźmie środki na jego remont
O koncepcji na zabytkową willę opowiada Natalia Granica z Urzędu Miejskiego w Grudziądzu. Posłuchaj:

Rewitalizacja willi i przekształcenie jej pod działalność oświatową, wpisują się w szereg remontów zabytkowych obiektów na terenie miasta.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Kobiety kontra mężczyźni | ESKA XD #018