slip wisla

i

Autor: Łukasz Piekarski Budowa ma się zakończyć w połowie stycznia 2023 roku

Powstaje slip nad Wisłą w Grudziądzu. Zobacz zdjęcia z prac

2022-12-11 1:17

W Grudziądzu powstaje slip do wodowania łodzi. Obiekt budowany jest na nabrzeżu gen. Gustawa Orlicz - Dreszera nad Wisłą. Prace potrwają do połowy stycznia 2023 roku.

Prace przy budowie slipu obejmują: wzmocnienie skarpy, wykonanie manewrowego placu, przygotowanie wykopu pod nowy zjazd do Wisły oraz wyregulowanie dna rzeki przy wejściu do slipu.

Ponadto sam zjazd do slipu ma zostać wykonany pod odpowiednim kątem i utwardzony. Wszystko po to, by możliwe było wyciągnięcie łódki wędkarskiej osobowym autem.

Ze slipu korzystać będą środowiska wędkarskie oraz służby. Dla przykładu - strażacy dotychczas swoje łodzie wodowali na przyczółku mostu tymczasowego.

O wybudowanie slipu nad Wisłą zabiegali radni Koalicji Obywatelskiej. Wstępnie na ten cel zabezpieczono w miejskim budżecie 600 tysięcy złotych. Po przeprowadzonym przetargu okazało się, że jest to kwota zbyt nisko. W końcu do wspomnianej wcześniej puli pieniędzy - ponad 300 tysięcy dołożył marszałek województwa.

Prace wykonuje firma Melbud. Inwestycja realizowana będzie do połowy stycznia przyszłego roku.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl

Flaga Mazowsza zawisła na Skwerze Kościuszki w Siedlcach