ptaki

i

Autor: Pexels Zdjęcie ilustracyjne

Przyroda

Powraca "Ptasia Stołówka". Grudziądzanie mogą wziąć udział w ekologicznych warsztatach

2024-01-17 17:05

W najbliższą sobotę (20 stycznia) po raz kolejny otwarta zostanie "PTASIA STOŁÓWKA". Wydarzenie odbędzie się przy lodowisku w Parku Miejskim.

Wydarzenie odbędzie się w godzinach 10:00-13:00.

To idealna pora na spędzenie sobotniego poranka w otoczeniu przyrody i pożytecznej pracy dla środowiska. To nie tylko warsztaty, ale także okazja do rozmowy na temat zimowego dokarmiania ptaków. Eksperci chętnie udzielą odpowiedzi na wszelkie pytania związane z troską o naszych skrzydlatych przyjaciół - przekonują organizatorzy.

W trakcie warsztatów tworzone będą karmniki z materiałów poddających się recyklingowi. Każdy z uczestników będzie miał okazję wykonać własne karmidełko, które będzie mógł zabrać ze sobą do domu lub pozostawić je dla nas. Te, które zostaną, pojawią się na terenie Centrum Edukacyjno-Ekologicznego.

Dla wszystkich zaangażowanych i chętnych do wzięcia udziału w warsztatach, przygotowane zostały niespodzianki! Możecie zdobyć drewniane karmniki na słoninę lub jabłka, które pomogą Wam stworzyć jeszcze bardziej atrakcyjne miejsce dla ptaków w Waszych ogrodach - dodają organizatorzy.

Udział w wydarzeniu jest całkowicie bezpłatny, a wstęp wolny dla wszystkich chętnych.

ptasia stolowka

i

Autor: Nadesłane / Urząd Miejski w Grudziądzu Oficjalny plakat wydarzenia

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl

Marek Borowski: Mam 110% zaufania do Bodnara