ptasia grypa

i

Autor: Pixabay W Grudziądzu potwierdzono przypadki ptasiej grypy (zdjęcie ilustracyjne)

PILNE!

Potwierdzone przypadki ptasiej grypy w Grudziądzu! Są wyniki badań

2023-05-11 10:37

W Grudziądzu mamy potwierdzone przypadki ptasiej grypy. To ona zabiła ptaki nad Jeziorem Rudnickim. Potwierdziły to wyniki przeprowadzonych badań.

Ptasia grypa w Grudziądzu potwierdzona! Martwe ptaki znaleziono na początku tygodnia oraz przed weekendem przy Jeziorze Rudnickim. W związku z tym zapytaliśmy lokalny ratusz - o planowane działania w tej sprawie.

W grę wchodzi m.in. dezynfekcja plaży miejskiej bądź niektórych jej elementów oraz ustawienie tablic specjalnych, ostrzegawczych o strefie zapowietrzenia. Całością działań dowodzi Powiatowy Lekarz Weterynarii i to jego zalecenia oraz polecenia pisemne ratusz będzie wykonywał - mówi Karol Piernicki z Urzędu Miejskiego w Grudziądzu.

Gdzie dokładnie znaleziono martwe ptaki? Jak podaje Gazeta Pomorska - trzy z nich znajdowały się przy plaży hotelu, ciało czwartego około 120 m dalej, przy małej plaży na terenie prywatnym. 

Więcej informacji wkrótce.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl

Co naprawdę wydarzyło się w Pałacu Senackim na Kremlu? Ekspert wyjaśnia [RAPORT ZŁOTOROWICZA]