spotkanie poslowie

i

Autor: Nadesłane Interwencja posłów dotyczy dostępności przystanków miejskich dla autobusów z komunikacji gminej

Posłowe chcą posiedzienia zespołu ds. Walki z Wykluczeniem Transportowym w Grudziądzu [AUDIO]

2021-01-23 19:49

Parlamentarny Zespół ds. Walki z Wykluczeniem Transportowym podejmuje kolejne działania w sprawie komunikacji gminnej. Posłowie otrzymali już odpowiedzi od prezydenta Macieja Glamowskiego. Spotkali się także z wójtem Andrzejem Rodziewiczem. Jakie kroki podejmą dalej?

Parlamentarny Zespół ds. Walki z Wykluczeniem Transportowym po przeanalizowaniu odpowiedzi prezydenta Macieja Glamowskiego i spotkaniu w Warszawie z wójtem Andrzejem Rodziewiczem zdecydował, że kolejne posiedzenie zorganizuje w Grudziądzu.

Chcielibyśmy aby w tym spotkaniu prócz prezydenta i wójta udział wzięli także ich współpracownicy oraz grudziądzki poseł, Tomasz Szymański - mówi Paulina Matysiak, przewodnicząca Parlamentarnego Zespołu ds. Walki z Wykluczeniem Transportowym.

ZOBACZ TEŻ - Koczowiska bezdomnych w Grudziądzu pod nadzorem Straży Miejskiej. Kontrolują ich miejsca pobytu [ZDJĘCIA]

Mówi Paulina Matysiak, przewodnicząca zespołu ds.Walki z Wykluczeniem Transportowym. Posłuchaj:

Wcześniej z interwencji w sprawie komunikacji gminnej wycofał się poseł Krzysztof Gawkowski. Zrobił to po interwencji przewodniczącego Rady Miejskiej Grudziądza, Łukasza Kowarowskiego.

Poseł próbuje pogodzić obie strony

W międzyczasie z propozycją mediacji zarówno do prezydenta, jak i wójta wystąpił grudziądzki parlamentarzysta, Tomasz Szymański. Obaj panowie wzięli już udział w pierwszym spotkaniu.

Temat spotkania jest na tyle trudny, że nie da się go rozstrzygnąć na jednym spotkaniu. Planujemy kolejne, w najbliższym terminie - mówił zaraz po spotkaniu, Tomasz Szymański, poseł z Grudziądza.

Na razie nie wiadomo, kiedy i czy w ogóle dojdzie do kolejnego spotkania. Prezydent Maciej Glamowski w piątkowe popołudnie poinformował za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych, że ma pozytywny wynik testu na COVID-19. Kwarantanna może utrudnić także zorganizowanie posiedzenia zespołu ds. Wykluczeń Transportowych.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Gorąca 20 Radia ESKA – notowanie 22.01.2021