policja grudziadz

i

Autor: Nadesłane / KMP w Grudziądzu Sprawca już usłyszał zarzut znęcania się nad zwierzęciem

Na sygnale

Porzucił psa w okolicach Grudziądza. Wpadł w ręce policjantów

2023-03-17 10:52

Dzięki zgłoszeniu od świadka grudziądzcy policjanci zatrzymali mężczyznę, który w Szonowie porzucił swojego psa. Sprawca już usłyszał zarzut znęcania się nad zwierzęciem.

Dzielnicowy z Posterunku Policji w Łasinie otrzymał zgłoszenie od świadka, który widział jak jakiś mężczyzna wypuścił ze swojego samochodu psa. Zaraz po tym, jak zwierzę znalazło się na zewnątrz, kierowca odjechał pozostawiając je.

Policjanci na podstawie numerów rejestracyjnych przekazanych przez świadka ustalili właściciela pojazdu. Okazał się nim 62-letni mieszkaniec Rogóźna. Swoje zachowanie tłumaczył tym, że nie potrafił sobie poradzić z psem, którego wcześniej wziął ze schroniska. Jego podopieczny miał mu uciekać, dlatego postanowił porzucić go i to ponad 15 kilometrów od miejsca zamieszkania - mówi Łukasz Kowalczyk z KMP w Grudziądzu.

Naganne zachowanie mężczyzny będzie ocenione przez sąd. Jeszcze wczoraj 62-latek usłyszał zarzut znęcania się na zwierzęciem. Teraz grozi mu kara pozbawienia wolności do 3 lat.

Mundurowi wraz ze zgłaszającym zaopiekowali się psem i poinformowali schronisko dla zwierząt. Prawidłowa reakcja przypadkowej osoby i kontakt z dzielnicowym, pozwoliły na szybkie zidentyfikowanie sprawcy przestępstwa - dodaje policjant.

Aplikacja „Moja Komenda”

Policjanci z Grudziądza przypominają o możliwości korzystania z aplikacji „Moja Komenda”.

Jest to narzędzie, które zapewnia każdemu użytkownikowi szybki dostęp do informacji o adresach i numerach telefonów do komend policji oraz kontakt ze wszystkimi dzielnicowymi na terenie kraju - informuje Kowalczyk.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl

Barwy szczęścia. Randka Oliwki i Kępskiego. Przyjdzie czas na poważną rozmowę