bezpieczny pieszy

i

Autor: Nadesłane / KMP w Grudziądzu To cykliczna akcja grudziądzkich policjantów

Bezpieczeństwo

Grudziądz. Policjanci sprawdzali bezpieczeństwo pieszych na drogach

2023-03-16 13:54

Policjanci ruchu drogowego z Grudziądza prowadzili działania „Bezpieczny pieszy”. Głównym celem działań było poprawienie bezpieczeństwa pieszych na drogach.

Mundurowi z grudziądzkiej „drogówki” realizowali działania „Bezpieczny pieszy”. W ramach akcji reagowali na wykroczenia kierujących wobec pieszych, w szczególności w rejonie oznakowanych przejść dla pieszych.

Sprawdzali również prawidłowość zachowania się pieszych, między innymi stosowanie się do sygnalizacji świetlnej i nieprawidłowe przekraczanie jezdni. W trakcie działań policjanci mogli liczyć na wsparcie Żandarmerii Wojskowej - mówi Łukasz Kowalczyk z KMP w Grudziądzu.

Policjanci odnotowali 52 wykroczenia drogowe. 43 z nich popełnili kierowcy.

Do ich głównych grzechów należało przekraczanie prędkości w rejonach oznakowanych przejść dla pieszych oraz nie ustąpienie pierwszeństwa pieszemu. W 9 przypadkach wykroczenia popełnili piesi. We wszystkich przypadkach było to nieprawidłowe przekraczanie jezdni - relacjonuje policjant.

Policjanci w związku ze swoją cykliczną akcją - po raz kolejny wystosowali apel do pieszych i kierowców z Grudziądza.

Apelujemy do kierujących o zachowywanie szczególnej ostrożności w rejonach przejść dla pieszych. Pieszym przypominamy o stosowaniu się do sygnalizacji świetlnej na przejściach dla pieszych, zwracaniu uwagi na otoczenie w przypadku przekraczania jezdni na „pasach” oraz nieprzechodzeniu przez jezdnię w miejscach niedozwolonych - przekazuje Łukasz Kowalczyk.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl

Awantura o KOŚCIÓŁ. Polacy wpadli w SZAŁ! Oni odwracają się od KOŚCIOŁA, bo są GŁUPI! | Komentery