inwestycja grudziadz

i

Autor: Pixabay Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna kupiła grunty za 11 milionów złotych

Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna inwestuje w Grudziądzu [WIDEO]

2022-04-27 7:44

Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna kupiła tereny inwestycyjne w Grudziądzu. Za grunt o powierzchni ok. 15 hektarów zapłaci blisko 11 milionów złotych. To pierwsza taka inwestycja strefy w naszym mieście.

Władze Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej mają już pierwsze plany na zagospodarowanie nabytego terenu.

Trzeba wspierać lokalnych małych i średnich przedsiębiorców. Wybudujemy tam hale modułowe na wynajem dla małych i średnich przedsiębiorców. Jesteśmy w fazie przygotowania i mamy nadzieję, że w przyszłym roku wbijemy łopatę. Mamy zagwarantowane środki na tę inwestycję, co również powinno pobudzić cały rynek gospodarczy w Grudziądzu - mówi Przemysław Sztandera, prezes PSSE.

To będzie pierwsza taka inwestycja władz strefy w Grudziądzu.

To była bardzo dobra decyzja, która skutkuje tym, że strefa chce na tym terenie inwestować. To bardzo atrakcyjny teren, który położony jest niedaleko zjazdu z autostrady A1 - dodaje prezydent Maciej Glamowski.

Plany były inne

W pierwotnym założeniu strefa miała kupić ten teren, zaraz po wybudowaniu drogi.

W związku z tym co się dzieje geopolitycznie w Europie, stwierdziliśmy, że nie będziemy tej działki sprzedawać - zapewnił prezes Sztandera.

Wybudowane tam hale mają spełniać funkcję magazynu i produkcji.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl