szpital grudziadz

i

Autor: Radio ESKA Dzięki pozyskanym środkom grudziądzka lecznica przeprowadzi trzy inwestycje

Pieniądze dla grudziądzkiego szpitala. W ramach podziękowania za walkę z COVID-19

2022-04-27 0:32

Szpital w Grudziądzu w końcu otrzyma pieniądze za walkę z COVID-19. Umowę na dofinansowanie podpisano w Urzędzie Wojewódzkim. "Biegański" dzięki tym środkom zrealizuje trzy inwestycje.

Dzięki dodatkowym środkom przeprowadzone zostaną trzy inwestycje w grudziądzkim szpitalu. Wszystko po to, by zabezpieczyć się przy ewentualnej kolejnej fali zachorowań.

Musimy być przygotowani na to co może nas czekać, bo to, że dzisiaj COVID-19 odpuścił, nie oznacza, że na jesieni w jakimś stopniu nie wróci. Mamy świadomość , że tak może być i na to chcemy się tymi inwestycjami przygotować - mówi wojewoda Mikołaj Bogdanowicz.

Grudziądzki szpital za pozyskane środki zmodernizuje instalacje tlenową bloku pediatrycznego oraz zakupi pompę do krążenia pozaustrojowego oraz aparat ecmo.

Jednocześnie podpisano umowy na sfinansowanie zakupów i inwestycji w szpitalach w Chełmży, Mogilnie, Tucholi oraz Nakle i Szubinie.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl