kontrola policja

i

Autor: Nadesłane / KMP w Grudziądzu Policyjne kontrole na grudziądzkich drogach

Bezpieczeństwo

Policyjne kontrole na drogach w Grudziądzu i powiecie. Są pozytywne wiadomości!

2023-03-27 10:36

Pierwszy wiosenny weekend na grudziądzkich drogach przebiegał bardzo spokojnie. Policjanci odnotowali osiem niegroźnych kolizji drogowych. Zatrzymali do kontroli drogowej blisko 260 kierowców.

Grudziądzcy mundurowi przez cały weekend pracowali na drogach miasta i powiatu. Od piątku do niedzieli doszło do ośmiu kolizji, nie odnotowano żadnego wypadku drogowego.

Na 260 skontrolowanych kierowców, aż 99 popełniło wykroczenie drogowe. W większości przypadków kierowcy nie stosowali się do ograniczeń prędkości - relacjonuje Łukasz Kowalczyk z KMP w Grudziądzu.

Mundurowi jednocześnie przypominają - aktualnie niedostosowanie prędkości do warunków na drodze jest najczęstszym powodem poważnych zdarzeń drogowych.

Z wiosennych kontroli drogowych płyną także wieści bardzo optymistyczne. Przez cały weekend policjanci nie zatrzymali żadnego nietrzeźwego kierowcy.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl

Przebił opony w 40 autach w Krakowie. Policja prosi o pomoc w identyfikacji