policja powiat

i

Autor: KMP Grudziądz Policjanci z Grudziądz skontrolowali ponad 100 kierowców

Policjanci z Grudziądza sprawdzali jak jeżdżą kierowcy na powiatowych drogach

2021-03-15 18:06

Policjanci z „drogówki” po raz kolejny wybrali się na ulice w powiecie grudziądzkim, by sprawdzić jak szybko jeżdżą tamtejsi kierowcy. Okazuje się, że problem niedozwolonej prędkości wciąż jest spory.

Policjanci przy pomocy urządzeń pomiarowych kontrolowali prędkość pojazdów poruszających się po drogach całego powiatu.

W trakcie działań policjanci skontrolowali 111 pojazdów i ujawnili 113 wykroczeń, w tym aż 93 kierujących z nadmierną prędkością. Analizując przeprowadzone działania na uwagę zasługuje fakt, że blisko 84 % skontrolowanych kierujących jechało zbyt szybko, co miało swoje konsekwencje. Nadmierna prędkość jest nadal jedną z głównych przyczyn zdarzeń drogowych, w tym wypadków - mówi Robert Szablewski z KMP w Grudziądzu.

ZOBACZ TEŻ - Policjanci z Grudziądza sprawdzali bezpieczeństwo pieszych na drodze

Policjanci zapewniają, że podobne akcje mające na celu kontrole prędkości będą nadal odbywały się cyklicznie.

Akcja „Prędkość” ma na celu zwrócenie uwagi kierowców na konieczność przestrzegania ograniczeń prędkości, szczególnie w obszarze zabudowanym gdzie ze względu na zwiększony ruch pieszy i kołowy, to właśnie ona jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych - dodaje policjant.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Kobiety kontra mężczyźni | ESKA XD #018