policja nurd

i

Autor: Nadesłane / KMP w Grudziądzu Akcja NURD jest cykliczna

Bezpieczeństwo na drogach

Policjanci z Grudziądza sprawdzali bezpieczeństwo pieszych. Mieli wsparcie innych służb

2024-01-12 10:35

Po raz kolejny sprawdzili jak bezpieczni na grudziądzkich drogach się piesi. Lokalni policjanci przy wsparciu żandarmerii wojskowej i strażników miejskich przeprowadzili akcję NURD.

Mundurowi podczas prowadzonej akcji skontrolowali łącznie 94 pojazdy. Licznik wykroczeń względem pieszych i innych niechronionych uczestników ruchu drogowego zatrzymał się na liczbie 69. To jednak nie wszystko.

Ujawniono dwóch kierujących pojazdami, którzy dopuścili się popełnienia przestępstwa drogowego, jakim jest prowadzenie pojazdu mechanicznego pomimo wydania przez właściwy organ decyzji o cofnięciu uprawień oraz niestosowania się do orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów. Ci kierowcy trafią przed oblicze sądu, który rozliczy ich za powyższe przewinienia - mówi Łukasz Kowalczyk z KMP w Grudziądzu.

Akcja NURD przez grudziądzkich policjantów prowadzona jest cyklicznie – co kilka tygodni.​

Apel policjantów z Grudziądza

Kierującym pojazdami przypominamy o zachowaniu szczególnej ostrożności w rejonie przejść dla pieszych, szkół i innych miejsc o nasilonym ruchu pieszych czy rowerzystów, którzy w okresie jesienno-zimowym są szczególnie narażeni na zagrożenia wynikające z uczestnictwa w ruchu drogowym z powodu szybko zapadającego zmroku i słabej widoczności. Pieszych natomiast wyczulamy, aby, uczestnicząc w ruchu drogowym poza obszarem zabudowanym, stosowali elementy odblaskowe, które mogą uchronić ich przed potrąceniem - dodaje Kowalczyk.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl

Wieczorny Express: Jacek Ozdoba