długi weekend

i

Autor: Nadesłane / KMP w Grudziądzu Policjanci podsumowali długi weekend na drogach w Grudziądzu

Bezpieczeństwo na drogach

Policjanci z Grudziądza podsumowali długi weekend. Głównie chodzi o sytuację na drogach

2024-06-03 11:10

Policjanci z Grudziądza podsumowali swoje działania w długi weekend. Głównie chodzi o sytuację na drogach w mieście i powiecie. Łącznie skontrolowano 317 kierowców.

W okresie od 29 maja do 02 czerwca grudziądzcy policjanci czuwali nad bezpieczeństwem kierowców i pieszych. Policyjne działania w tym okresie miały na celu zapewnienie bezpieczeństwa podróżnych oraz upłynnienie ruchu w miejscach gdzie występowały utrudnienia.

W tym okresie funkcjonariusze skontrolowali 317 kierowców. Aż 176 popełniło wykroczenia drogowe, głównie polegające na przekroczeniu dozwolonej prędkości - mówi Łukasz Kowalczyk z KMP w Grudziądzu.

Na terenie powiatu doszło do 28 zdarzeń drogowych.

Najpoważniejsze miało miejsce 01.06. w Starym Folwarku, gdzie rowerzysta został potrącony przez samochód osobowy - dodaje policjant.

W trakcie długiego weekendu policjanci zatrzymali do kontroli 4 osoby będące pod wpływem alkoholu. Trzech z nich kierowało pojazdami mechanicznymi będąc w stanie nietrzeźwości, jeden w stanie po użyciu alkoholu.

Mówi Łukasz Kowalczyk z KMP w Grudziądzu. Posłuchaj:

Ponadto policjanci zabezpieczali także miejskie imprezy, takie jak m.in. festyny z okazji dnia dziecka.​

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl

Sześciolatek wypadł z okna na trzecim piętrze