kontrole policyjne

i

Autor: Nadesłane / KMP w Grudziądzu

Bezpieczeństwo na drogach

Policjanci z Grudziądza sprawdzają stan techniczny autobusów. Jak zgłosić kontrolę?

2024-06-02 2:08

W maju - jak co roku - rozpoczął się sezon na wyjazdy szkolne. Policjanci z Grudziądza niemalże codziennie kontrolują stan techniczny autokarów oraz przygotowanie kierowców do jazdy.

Wydział Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Grudziądzu rozpoczął okres wzmożonych kontroli technicznych autokarów wyjeżdżających z dziećmi i młodzieżą szkolną na wycieczki, zgrupowania i zawody. Policjanci skupiają się na stanie technicznym autokarów, sprawdzą jego wyposażenie.

Uwagę zwracają również na stan psychofizyczny kierowców, trzeźwość oraz ich uprawnienia do kierowania pojazdami. Zadania te mają na celu zadbanie o bezpieczeństwo podróżnych oraz zapewnienie bezpiecznej podróży do miejsca docelowego oraz powrotu do domu - mówi Łukasz Kowalczyk z KMP w Grudziądzu.

Jak się okazuje - taką kontrolę autokaru można zgłosić wcześniej. Są one realizowane przez policjantów WRD KMP w Grudziądzu.

Zgłoszenia prosimy kierować w formie wniosku o przeprowadzenie kontroli autobusu, przesłanego na adres Komendy Miejskiej Policji w Grudziądzu, ul. Chełmińska 111 z dwutygodniowym wyprzedzeniem oraz telefonicznie pod nr. 47 754 52 89/47 754 52 94 - dodaje policjant.

Wzór wniosku znajduje się na stronie internetowej grudziądzkiej komendy w zakładce „ruch drogowy”.

TUTAJ

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl

Setki policjantów przeszukuje gdyńskie lasy. Co to za akcja?