kontrola maski grudziadz 1

i

Autor: KMP Grudziądz Szczególny nacisk policjanci z Grudziądza kładą na dworce (na zdjęciu) oraz galerie handlowe

Policjanci z Grudziądza kontrolują dworce i galerie. Sprawdzają czy nosimy maseczki

2021-12-10 15:15

W ostatnich dniach pod szczególnym nadzorem funkcjonariuszy znalazły się obiekty handlowe, dworce oraz środki komunikacji publicznej. Jak się okazuje - w wielu przypadkach mieszkańcy nie stosują się do obowiązku zakrywania ust i nosa.

Policjanci nieprzerwanie realizują działania poświęcone walce z rozprzestrzenianiem się choroby COVID-19. W ramach codziennych służb sprawdzają między innymi, czy mieszkańcy stosują się do obowiązku zasłaniania ust i nosa w miejscach, gdzie ten nakaz obowiązuje. Jak wynika z policyjnych statystyk, grudziądzanie nie stosują się do odgórnych nakazów.

Tylko od początku grudnia grudziądzcy stróże prawa ujawnili blisko 400 takich wykroczeń - mówi Robert Szablewski z KMP w Grudziądzu.

ZOBACZ TEŻ - Wyłudzili od seniorki z Grudziądza 25 tys. złotych. Udawali policjantów

Policjanci zgodnie z obowiązującymi przepisami mogą pouczyć, ukarać mandatem karnym bądź skierować wniosek o ukaranie do sądu.

kontrola maski grudziadz 2

i

Autor: KMP Grudziądz Prawie 400 wykroczeń od początku grudnia zanotowali policjanci z Grudziądza

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Policja przesiada się w SUV-y. Nowe radiowozy garnizonu dolnośląskiego