kontrola prędkości policja grudziadz

i

Autor: Pixabay Policjanci z Grudziądza przeprowadzili kolejną akcję "Prędkość"

Policjanci sprawdzali z jaką prędkością jeżdżą grudziądzanie. Ile wystawili mandatów?

2022-02-02 0:15

Policjanci z Grudziądza po raz kolejny sprawdzali jak szybko jeżdżą mieszkańcy naszego miasta i powiatu. W ramach akcji „prędkość” mundurowi skontrolowali blisko 100 pojazdów.

Akcja "Prędkość" skierowana była głównie przeciwko użytkownikom naszych dróg, poruszającym się z niedozwoloną prędkością. Łącznie funkcjonariusze ujawnili kilkudziesięciu kierujących ze zbyt „ciężką nogą”.

W trakcie działań policjanci skontrolowali blisko 100 pojazdów i ujawnili ponad 80 wykroczeń, w tym aż 72 kierujących z nadmierną prędkością. Analizując przeprowadzone działania na uwagę zasługuje fakt, że aż 75 % skontrolowanych kierujących jechało zbyt szybko, co miało swoje konsekwencje prawne - mówi Robert Szablewski z KMP w Grudziądzu.

Rekordzista na ulicy Peszkowskiego gnał aż 150 km na godzinę. 20-letni mieszkaniec gminy Grudziądz ze swojego zachowania będzie się teraz tłumaczył przed sądem.

Funkcjonariusze zatrzymali młodemu kierującemu uprawnienia do kierowania na najbliższe trzy miesiące. Grozi mu grzywna nawet do 30 tysięcy złotych - dodaje policjant.

Nadmierna prędkość jest nadal jedną z głównych przyczyn zdarzeń drogowych, w tym wypadków. Dlatego policjanci zapewniają, że podobne akcje mające na celu kontrole prędkości będą nadal odbywały się cyklicznie.

Prędkość na drodze może zabić! Zdejmij nogę z gazu, nim będzie za późno - apelują policjanci.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Tak kierowcy z Bydgoszczy łamią przepisy! Policja pokazuje nagranie