rowery grudziadz

i

Autor: Pixabay W Grudziądza dochodzi do coraz większej ilości kradzieży rowerów

Policja z Grudziądza radzi - warto zabezpieczać swoje rowery!

2022-06-27 23:49

W ostatnim czasie na terenie Grudziądza wzrosła liczba kradzieży rowerów. Aby powstrzymać ten niepokojący trend policjanci apelują do właścicieli jednośladów o odpowiednie zabezpieczenie rowerów.

W Grudziądza dochodzi do coraz większej ilości kradzieży rowerów. Najczęściej giną one z klatek schodowych i piwnic. Bardzo często złodzieje korzystają z okazji, kradnąc niezabezpieczony rower np. sprzed sklepu, gdy właściciel wszedł na szybkie zakupy.

Policjanci przypominają, że w grudziądzkiej komendzie policji można oznakować rower. Polega to na wygrawerowaniu specjalnym przyrządem unikatowego numeru przypisanego do właściciela i umieszczeniu go w policyjnej bazie danych - mówi Łukasz Kowalczyk z KMP w Grudziądzu.

Na rowerze umieszcza się również specjalną nakleję informującą o oznakowaniu go co skutecznie zniechęca złodzieja, a jeśli dojdzie do kradzieży można w szybki sposób ustalić dane właściciela np. podczas rutynowej kontroli drogowej.

O czym warto pamiętać:
  • nie pozostawiaj roweru na balkonie bez zabezpieczenia,
  • nie pozostawiaj roweru na klatce schodowej,
  • nie pozostawiaj roweru przed sklepem czy miejscem zamieszkania bez zabezpieczenia,
  • zabezpiecz odpowiednio wejście do piwnicy, garażu.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Ćwiczenia edukacyjne "Bezpieczne wakacje nad wodą"