policja wakacje

i

Autor: Nadesłane / KMP w Grudziądzu Policjanci z Grudziądza podsumowali wakacje

Bezpieczeństwo

Policja z Grudziądza prezentuje wakacyjne statystyki. Głównie chodzi o ruch na drogach

2023-09-05 12:06

Policjanci z Grudziądza podsumowali okres wakacyjny. W swoich statystykach prezentują dane głównie związane z bezpieczeństwem na drogach. Szczegóły na eska.pl.

Podczas minionych wakacji na drogach miasta i powiatu grudziądzkiego policjanci odnotowali 180 zdarzeń drogowych.

Składały się na to 173 kolizje drogowe i 7 wypadków. Jedna osoba poniosła śmierć - wylicza Łukasz Kowalczyk z KMP w Grudziądzu.

W analogicznym okresie poprzedniego roku zdarzeń drogowych było 281 (277 kolizje drogowe i 4 wypadki).

Porównując dane z zeszłego roku widać, że zdarzeń drogowych było znacznie mniej. Niestety w dalszym ciągu główną przyczyna poważnych zdarzeń drogowych jest przekraczanie dozwolonej prędkości i brawura - ocenia policjant.

Policjanci w okresie wakacyjnym zwracali również uwagę na trzeźwość. Przebadali blisko 9500 kierowców. Jest to liczba większa o blisko 500 niż w okresie analogicznym roku 2022.

57 kierowców kierowało pojazdami będąc pod wpływem alkoholu lub środka działającego podobnie do alkoholu. W ubiegłym roku w tym okresie takich kierowców było 65 - dodaje Kowalczyk.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl