znakowanie rowerow

i

Autor: Pixabay Policja w Grudziądzu prowadzi znakowanie rowerów w każdy wtorek od godziny 11

Policja w Grudziądzu zachęca do znakowania rowerów. To sposób na odstraszenie złodzieja [AUDIO]

2021-05-20 14:27

Na grudziądzkich ulicach przybywa rowerów. Rośnie też liczba ich kradzieży. W związku z tym policjanci z Grudziądza rozpoczynają coroczną akcję znakowania jednośladów.

Znakowanie rowerów cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem i z roku na rok przybywa osób znakujących swoje jednoślady. Oznakowanie roweru w dużej mierze zapobiega kradzieży, ponieważ rower jest trudniej sprzedać.

Żeby usunąć taki numer z ramy trzeba ją uszkodzić. Rower z uszkodzoną ramą trudniej potem sprzedać - mówi Robert Szablewski, oficer prasowy KMP w Grudziądzu.

ZOBACZ TEŻ -

Znakowanie rowerów prowadzone jest już od kilku lat. Nadanie numeru seryjnego jest bezpłatne i trwa zaledwie kilka minut. Rowery znakowane są raz w tygodniu w komendzie.

Czynności tej można dokonać w każdy wtorek miesiąca o godzinie 11:00. Przed przyjazdem do jednostki należy umówić się osobiście w recepcji komendy - dodaje policjant.

Zapisać na znakowanie roweru można się również pod numerem telefonu - 47 754 53 80. Każdy rower otrzyma swój indywidualny numer identyfikacyjny, a wydane właścicielowi dokumenty, potwierdzą tę czynność.

O znakowaniu rowerów mówi Robert Szablewski z KMP w Grudziądz. Posłuchaj:

Oznakowanie jednośladu i wpisanie danych roweru do policyjnej bazy ułatwia ustalenie właściciela roweru.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Raport z Anteny 20.05