Autor: Olimpia Grudziądz Grudziądzanie zremisowali 1:1

Piłka Nożna

Podział punktów w Grudziądzu. Olimpia remisuje z Pogonią Nowe Skalmierzyce

2023-04-15 19:11

Piłkarze Olimpii Grudziądz zremisowali na własnym stadionie z Pogonią Nowe Skalmierzyce 1:1. "Biało-zieloni" utrzymali pozycję lidera trzecioligowej tabeli.

Grudziądzanie do sobotniego pojedynku podchodzili po efektownej wygranej na wyjeździe z Jarotą Jarocin. "Biało-zieloni" zwyciężyli 3:0 po trafieniach Amarildo i dwóch Kamila Kurowskiego. Pogoń Nowe Skalmierzyce przed tygodniem przegrała na własnym obiekcie z Polonią Środa Wlk. 0:1.

Pierwsza połowa spotkania w Grudziądzu minęła pod znakiem optycznej przewagi gości z Nowych Skalmierzyc. Przyjezdni udokumentowali ją bramką w doliczonym czasie gry. W 46' minucie rzut karny na bramkę zamienił Filip Szewczyk.

Po zmianie stron do odrabiania strat ruszyli piłkarze Olimpii. Grudziądzanie dopięli swego w 58' minucie. Do wyrównania celnym uderzeniem głową doprowadził niezwykle skuteczny w ostatnich tygodniach, Amarildo.

Podopieczni trenera Bogusława Baniaka do ostatniego gwizdka sędziego szukali zwycięskiego trafienia. Ostatecznie jednak zarówno gospodarzom, jak i gościom nie udało się zadać decydującego ciosu i mecz zakończył się remisem 1:1.

Grudziądzanie po tym remisie utrzymali pozycję lidera w ligowej tabeli. Olimpia ma jedno oczko więcej niż druga w zestawieniu Gedania Gdańsk. O trzy więcej od trzeciej Polonii Środa Wielkopolska. Czwarte są rezerwy Pogoni Szczecin, które tracą obecnie pięć punktów, ale mają zaległy mecz do rozegrania.

Olimpia Grudziądz: A. Olszewski, Mich, Kurowski, Owczarek, Skórecki, S. Olszewski, Amarildo, Jarzec, Warcholak (k), Rogala, Winsztal. W drugiej połowie zagrali: Vu Than, Cabrera, Gutowski, Stanisławski, Nawrocki.

Pogoń Nowe Skalmierzyce: Ludwikowski, Bałamoncek, Pinkowski, Szewczyk, Majerz (k), Palat, Mikulski, Szczepaniak, Wachowiak, Pawlik, Majewski. W drugiej połowie zagrali: Rączka, Goliński, Dymarski.

Kolejny mecz Olimpia zagra na wyjeździe. 22 kwietnia grudziądzanie zmierzą się z Unią Swarzędz. Początek o godzinie 13.